Přihlásit
Golfová společnost Újezd n.L. a Klánovice
 
 
 

Liga ČGF - krajská soutěž, Terasy – Ústí nad Labem

Liga ČGF - krajská soutěž, Terasy – Ústí nad Labem, 14. - 15. 7. 2018

Ahoj členky a členové našeho klubu,
tak mužská část má za sebou letošní reprezentaci v KRAJSKÉ soutěži  - muži ZÁPAD B (Praha, Ústecko)
Měli jsme na začátku obdobné cíle jako v minulých letech, tj. hlavně dojít a nebýt diskvalifikováni a neskončit poslední. Byl tu ještě jeden skromný cíl, zkusit tentokrát neskončit poslední mezi klasifikovanými družstvy. Bohužel se nám na začátku trochu zamíchala sestava a tak jsme tento cíl ani nevyhlásili. Co bylo perfektní, objevily se v našem družstvu nové tváře Tomáš Kotlaba, Míla Zeman a Vláďa Bartoš.
Samozřejmě pro nové hráče je tato soutěž tak trochu „na nervy“, protože se nedá srovnat s komerčními turnaji. Zde opravdu chyba pod dohledem rozhodčích znamená konec a i tak trochu ostudu. Letos to postihlo hráče z jiného klubu „jen“ za nepodepsání skorkarty.
Sestava našeho družstva :
BARTOŠ Vladimír
DVOŘÁK Jiří
KOTLABA Tomáš
KŘÍŽEK Jiří
LACINA Vladimír
MACHALÍČEK Aleš
MATĚJŮ Milan
STACHO Peter
ZEMAN Miloslav
Jak jsem ale vyrozuměl od našich hráčů, měli jsme letos štěstí na příjemné protihráče z ostatních klubů. Společnou řeč jsme našli s hráči z Libouchce, se kterými jsme se předběžně domluvili na nějakém společném setkání na hřišti.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům!
Golfu zdar!!!
Milan

a ještě něco od Jirky Dvořáka :

Slovy písničkáře Nohavici „Liga je Liga“ by se dalo hodnotit naše letošní vystoupení v této soutěži. Tým byl složen především z mazáků, noví apoštolové přišli vhod a získali tak ostruhy ve vyšší soutěži než je stbl. formát s přáteli. Dík patří především realizačnímu týmu, protože nikdo nebyl DSG a celý tým tak došel bez ztráty výsledku, čímž naplnil své předsevzetí, dojít se ctí ! Výsledkově jsme nezaostali za minulými ročníky a nejsme poslední ! Nebudu zabíhat do podrobností, jakže se to nám podařilo, ale je to tak, poslední prostě nejsme ! Pokud jsem měl příležitost mluvit s ostatními našimi hráči, ať před nebo po bitvě, všechny to bavilo, i ty kteří se neradi nervují. Před hrou pochopitelně byla vidět v tvářích spíše odhodlanost a bojové nadšení, po hře spíše únava a někdy i zkušenosti o které se ten který při zahraném kole obohatil. Nemůžu psát o zážitcích ostatních, ale já osobně jsem jednu zkušenosti získal, teda vlastně spíš potvrdil. Stalo se to, když mi asi poklesla hladinka cukru v krvi a nějak jsem měl nos asi víc nahoru než bylo vhodné a přesně na takovou chvíli to hřiště zákeřně čekalo. Byla to osmá jamka první den na Terasách, do té doby +3 s berďochem na protivné jamce, měl jsem pocit neporazitelnosti a pak to přišlo. Možná se skloubilo brzké vstávání s přehnaně optimistickým očekáváním doplněným stravovací chybou, nebo jsem prostě málo hulil a po dobrém drivu jsem druhou hodil do rákosí. To mě tak frustrovalo, že jsem přestal myslet a s optimistickým výrazem těch co neprohrávají jsem provizi střelil na opačnou stranu do vody. To mě tak vytočilo, že jsem vyzbrojen pouze jednou holí pro boj zblízka jako Rambo vyrazil do rákosu si to s přírodou vyřídit po svém – bude to jeden na jednoho, jenže rákosí nesdílelo můj optimismus a jen tak si tam ignorantsky rostlo. Výsledkem byly další 4 rány v džungli, která mě výškově převyšovala, než jsem dostal možnost prohlásit míč za nehratelný a dropnout s výdechem úlevy na trávu s další trestnou.. zbytek jamky jsem byl jako ve snu a celkových 11 ran byl výsledek hodně za možnostmi. No co budu povídat, musel jsem zbytek hřiště tlačit a par na 9 a 10 byl signál, že to půjde. Jenže ta hlava, nešlo to a na 11 jamce hloupý triple, mě poslal definitivně do kolen a pak už to šlo z kopce až do konce, několik parů a několik double. A to jsem si myslel, že mám zkušenosti  Tak asi tak a golfu zdar. Závěrem chci dodat, že tenhle formát je prostě super a chtělo by to vymyslet více podobných akcí, kde se neřeší stbl. body a hraje se kontinuálně každá rána. Snad i příště nebudeme poslední.

Poznámka od MM – druhý den už hrál asi s pokorou - jen 79 ran?

 

 

 

 
mapka.png
Vytvořeno společností Miovel, 2012