Přihlásit
Golfová společnost Újezd n.L. a Klánovice
 
 
 

ROK 2015

Berete golf jako sport? 

31.1.2015 - podle mně určitě, protože všichni chcete vždycky podat ten nejlepší výkon. O to víc v neděli 8.února, při golfovém víceboji, i když zrovna při něm toho moc nenachodíte ... Proto Vám na středu připravím ukázkový balíček jídla a pití, které by mělo projít Vaším zažívacím traktem pár hodin před výkonem a při něm. Nevěřte tomu, že Miguel Ángel si ráno, před soutěžním kolem, dává párek, steak nebo smažené vajíčka ... Golf je zábava, ale taky namáhavý sport.

Seznamte se s královskou rodinou!

8.2.2015 - Její Veličenstvo Ema Matějů I. a Jeho Výsost Milan Matějů II. ... Jestli víceboje jsou královnou atletiky, pak vítězové našeho golfového víceboje musí být naším králem a královnou :-)

Dnešních sedm discilín sice trochu nahrávalo lepším hendikepům, ale Ema s Milanem si poradili mistrovsky. Ema sice dominovala jen ve dvou disciplínách, ale o ostatní dílčí vavříny se podělily měrou stejnou všechny ostatní spoluhráčky a tak je Ema, byť s nejvyšším hendikepem, jasnou vítězkou.

Milanovi dnešní den vyslověně sedl, a tak byl k neudržení ve všech soutěžích a vyhrál by asi i s hendikepem 63 ... :-)

Ceny pro nejlepší, pokud si je nevyzvedou při klubové středě, tentokrát přivezu na nejbližší turnaj(e).

Finále Zimní jamkovky GSUK 2015!

13.2.2015 - Za týden budeme znát vítěze klubové zimní jamovky a tak nejen pro účastníky finálových zápasů o umístění, ale i pro všechny ostatní, přináším něco málo informací o "hře na jamky".

Tenhle napínavý, zábavný, milovaný i mnohokrát prokletý nejstarší formát golfové hry totiž v našem klubu začíná mít své pevné místo v letními zimním kalendáři a tak se s ním můžete, už třeba letos od 3. do 4.července, v Harrachově potkat i Vy ... :-)

Dámy mají zimní mistryni v jamkovce!

20.2.2015 - Před pár minutami skončilo na hřišti Harbour Town, potažmo v indooru na Černém Mostě, finále dámské zimní jamkovky GSUK. Před finále byla situace poměrně vyrovnaná, takže o celkovém vítězství Zuzany Rožnovské rozhodly její dnešní výhry nad Emou i Blankou! Ty si to "rozdaly" o stříbro a bronz s vítezným koncem pro Emu. Konečné pořadí tedy je: Ziuzana, Ema a Blanka.

Gratulujeme vítězce a ctíme poražené, a těšíme se na zítřejší finálové boje pánů. 

I pánové mají vítěze zimní jamkovky ...

21.2.2015 - opět PGA hřiště Harbour Town, tentokrát v sobotu, rozhodlo o konečném pořadí pánské zimní jamkovky. Vlastně rozhodla chřipka, už na páté jamce. "Dál to nejde ..." pronesl lakonicky Vláďa Lacina a zabalil hole do bagu. Škoda, vypadalo to na lítou bitvu. V páteční předehrávce si bronz vybojoval Milan Matějů, když Aleše udolal 3 a 2. 

Slavnostní vyhlášení vítězů v klubovně bylo opravdovým společenským vrcholem zimní sezóny i mistrovství klubu ve hře na jamky ... 

Mistryně a mistr v jamkovce, mají právo zapůjčit si putovní trofej na 2 týdny domů, aby rodině a přátelům mohli připravit oslavy ve stylu "Stanley Cupu" ... Jak už jsme uvedli, trofej je společná pro dámy i pány a budme o ni hrát v zimě na simulátorech í v létě v Harrachově. A jestě jedno specifikum má naše trofej, nelije se do ní šampnské, ale těsto na mramorovou bábovku, a ta se pak nosí do klubovny ke kávě a k čaji ... 

Gratulujeme Zuzaně a Petrovi k titulům a těšíme se na mistrovské bábovky!

Kousek Skotska v Klánovicích ...

26.2.2015 - do první sezóny připravujeme několik vylepšení hřiště. Dominantou nejen čtvrté jamky, ale asi i celého areálu, by měl být bunker vystřižený ve skotském stylu! Mírumilovná hloubka cca 120cm a pozice (teoreticky) mimo dosah první rány z odpaliště z něj dělá spíše ozdobu, než reálnou hrozbu ...

Pro trénink příhry na green ale bude jistě hojne využíván! Pokud se Vám v pozadí bunkeru zdá, že před greenem je terénní vlna, tak se Vám to nezdá ... Je tam. Bude trochu komplikovat ránu na pravou polovinu greenu z prvního odpaliště. Novinek ale už teď je (a ještě bude) víc. Těšíme se na Vaši první návštěvu hřiště. Zatím je zavřeno, ale den "D" se blíží ... Dáme Vám včas vědět!

Turnaj MDŽ, neděle 8.března - opět světová rarita GSUK!

2.3.2015 - Budeme hrát turnaj na simulátorech i venku zároveň! Část účastníků (vesměs těch, kdo na simulátory ani nebyli přihlášeni) se už tak nemůže dočkat hry venku, že turnaj odehraje za jakéhokoliv počasí na zimní devítce a čtyřech jamkách par 3 kolem bungalovů. 

Druhá část si v teplíčku simulátorů odehraje SHESHAN ...

Indoor startuje v 10:00, hra venku v 10:30 (neomezený počet). Skončit bychom měli přibližně stejně, takže letos poprvé můžeme vyhlásit vítězný tým utkání hned po dohrání! Sám jsem zvědav, jak výsledky dám dohrmady, ale je MDŽ, tak asi vyhrají dámy ... :-)

P.S. Kdo se bude chtít večer ohřát na těle i na duši, může zajít do Babiččiny Besedy. Těšit se můžete na MDŽ Menu a retro hity RaJ Praha - šunkovou rolku s křenem, Steak "Praha" (broskev, šlehačka, domáci krokety), Steak z krkovičky s volským okem, Katův šleh, rakvičky neb řezy "Opera" ... 

MDŽ: dámy těsně druhé ...

8.3.2015 - Symbolicky, tak, jak dnes skončila zimní sezóna a začala nová letní, jsme turnaj MDŽ hráli na simulátorech i venku! Nevím, jak "kavárenští", jak se dobrovolně nazvali ti, kdo si dnes naposledy užívali hru bez ztráty míčů a hledání v roughu, ale my "venkované" jsme si vychutnávali každou ránu! Ne ani tak její výsledek, ale hřejivé Sluníčko a čerstvý vzdoušek ... Přechod rohožka - tráva byl opravdu znát ... :-)

Snad se dámy nebudou zlobit, dělal jsem se vzorcem výpočtu výsledků možné i nemožné, "věnovali" jsme dámám i dva pánské výsledky, ale nakonec opár ran zaostaly za pány.

Na odvetu se těšíme už teď, sehrajeme ji v sobotu 25.dubna v Lázních Bohdenač. Všichni snad už venku ...

REGISTRACE JEDE!

8.3.2015 - Od dneška jsou na webu v sekci Události 2015 umístěny pozvánky na všechny turnaje a v sekci Události - Registrace najdete formuláře pro přihlášení! Bylo by skvělé, kdybychom s předstihem měli přehled o Vaší účasti či neúčasti. Pomůže nám to akce připravit a můžeme případně provést změny v rezervacích hřišť či v programu ... Děkujeme Vám! 

Na magazínu FORE!, který přinese detaily nové sezóny, se usilovně pracuje ...

PARAPLE můžete podpořit už v květnu!

12.3.2015 - včera dorazila pozvánka na tradiční charitativní ERA turnaj pro Centrum Paraple, který, s noblesou, jemu vlastní, každoročně prezentuje pan Marek Eben. My se snažíme Centru Paraple pomáhat, proto pozvánku předáváme dál! Letos se turnaj vrací na Kuňku, kterou máme "za rohem", a tak jestli chcete podpořit dobrou věc, zahrát si golf na špičkovém hřišti a být hýčkáni sponzory turnaje, otevřete si pozvánku, ve které najdete vše potřebné ...

A ještě malá rekapitulace - já a můj bag s holemi určitě vyrazíme na Běh pro Paraple (neděle, 31.května mezi 14. až 19.hodinou na Letné) - napište mi, pokud chcete běžet taky! Rekordní Golfovou štafetu pro Paraple běžíme a hrajeme v Harrachově v neděli 5.července (v rámci jamkovkového víkendu).

Svatý Patrik, aneb první letošní akce OAK CLUBU

13.3.2015 - tradice je třeba ctít! Zvlášť, když se týkají zemí, kde je golf víc, než doma ... Svátek patrona Irska každoročně, v den jeho (předpokládaného) úmrtí, obarví ulice Dublinu, New Yorku, Buenos Aires, Sydney, ale od letoška i naší klubovnu do zelena a oranžova ...

Jelikož účast zatím potvrdilo více dam, než pánů (!?), zařazujeme do večerní nabídky také proslulý likér CAROLANS! Nabídka večera je tedy následující: Tullamore Dew 40Kč, CAROLANS 28Kč, Irish Stew (irský jehněčí guláš) 65Kč a St.Patrick Irish Potato Candies (desert) 40 Kč. Prosíme o tentokrát potvrzení účasti předem! Těšíme se na viděnou.

DADULKA na webu Mariánek!

19.3.2015 - je nám velikou ctí, že pan prezident Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, pan JUDr. Milan Veselý, se postaral o umístění pozvánky na IV.Memoriál Dadulky Hradecké na web klubu! Účast členů nejstaršího českého hřiště by byla pro turnaj obrovskou sportovní a společenskéu událostí ...

SEKÁME!

21.3.2015 - první jarní den byl dnes ve znamení prvního letošního sekání! Zatím jen green a fervej, ale během týdne, zřejmě začneme upravovat i ostatní plochy. Díky jedné z našich členek sekáme vřetenovkou! Nově byly zavezeny půdou a osety plochy pod smrčky u greenu a třetího odpaliště. 

VELIKONOCE V OAK CLUBu

23.3.2015 - druhá letošní akce v OAK CLUBu je věnovaná hlavně dětem, ale vítáni jsou i rodiče a prarodiče! Pro ně je určen hlavně večer ...

BUDE OSLAVA !(?)

28.3.2015 - ještě hodně berdíků a parů odehrajeme, než přide rok 2018, ale už teď můžeme mít jeden velký cíl - Oslavy 80 let golfu v Klánovicích! Od roku 1938 se v Klánovicích golf spíš nehrál, než hrál, ale tohle místo je zřejmě ke golfu předurčeno ... Když počítáme obnovení po 2.světové válce, tak už počtvrté se tady začalo hrát. Výjimečností minulých let bylo i to, že tady, ač bez hřiště, fungovaly dva kluby! Perličkou dokonce byly i vzájemné souboje v lize družstev ...

Náš klub má, myslím, dobrý program a skvělé členy, hřišťátko se probouzí k životu, válka ani komunistický puč snad nehrozí a tak nezbývá, než tři roky tvrdě pracovat, užívat si nejkrásnější hru na světě a připravovat velké oslavy!

První turnaj už za 5 dnů! 

6.4.2015 - jen necelý týden zbývá do startu nové klubové sezóny! Předpověď počasí slibuje opavdu krásný jarní den. A jaro na Břemeni je opravdu krásné ... Těšíme se na Vás i Vaše hosty! Aktuální startovku s přesnými hendikepy najdete v pátek ve 20h. 

 

"Naši chlapci" jdou do boje ...!

7.4.2015 - Lee i Darren už znají své spoluhráče pro první dvě kola The Masters 2015. Už se těšíme na jejich výkony. Oba v Augustě nikdy nezklamali, hlavně bojovností. Ve čtvrtek to musíte "vydržet" doma, od pátku do neděle je pro Vás připraveno plátno v klubovně. Otvíráme vždy v 19 hodin, v pátek je přenos od 21h, v sobotu a v neděli od půl desáté.

Julovi Břemeno "sedí" ...

12.4.2015 - včerejší první turnaj letošní sezóny skončil očekávaným vítěztsvím dvojice Julius Bielik a Martin Kubový. Martin sice s hendikepem 12,8 zahrál mírně nad své možnosti (87), ale Jula (hcp 54) potvrdil, že umí zahrát kolem "stovky" (108). Výsledkem 128,2 po vyrovnání ujeli rychlostí Šinkanzenu druhým v pořadí Vladimíru Lacinovi s Jiřím Dvořákem (143) i třetí dvojici Jiří Křížek a Michael Jílek (147,4). V dalším pořadí bylo skóre tradičně vyrovnané a na to, že se hrálo první turnaj sezóny, i poměrně slušné.

Bohdaneč poprvé "alergenní"

21.4.2015 - poprvé si užijeme bohdanečské hřiště na jaře, tedy bez listí (na některých jamkách opravdu významný faktor ...), zato s jívami bříz a pupeny jiných dřevin ... Alergici sice mohou, kromě hracího hendikepu, mít hendikep i jiný, ale budiž jim útěchou, že valná část hráčů PGA má alergii na trávu ... :-)

Konečná sestava 8 dam a 10 pánů odehraje celkem 5 zápasů v jamkovce ve třech různých formátech. Pokud byste snad chtěli před zápasem v bohdanečském "vodním světě" chtěli doplnit zásoby míčů, může to být důvod, proč zítra dorazíte na klubovou středu - v klubovně najdete dostatek "lovených" míčů všech značek a typů za mírné ceny ...

Hrstka dam v Bohdanči udolala pánskou přesilu!

26.4.2015 - I když Inge - Milena tentokrát zklamala (zátěž ze současného působení v oštěpařské, cyklistické, hokejové, rugbyové a vzpěračské reprezentaci NDR se projevila ...), ostatní dámy zatroubily ke zteči a deklasovaly hvězdami nabitý tým pánů ziskem 41 jamek proti 26 pánským.

Však se také hned po dohrání turnaje o některé z členek vítězného týmu strhla bitva a pánové si jejich umění užijí při hře ve smíšených párech při Memoriálu Dadulky Hradecké (16.května, Líšnice). 

Na ligu se jede!

26.4.2015 - Už už to vypadalo, že letos nebudou trika Dunlop s logem GSUK k vidění na ligových trávnících ... Jednání členstva, bezprostředně po dohrání Dívčí války, ovšem vrátilo týmy dam i pánů mezi české kluby, které se pyšní účastí v lizte družstev! A to dokonce s takovým zájmem členů, že plánovaná kvalifikace, která rozhodne o přímo nasazených a náhradnících v obou týmech, se odehraje! Kde a kdy? Ve středu 3.června v Benátkách nad Jizerou.

Přihlášky týmů dam i pánů byly dnes zaslány na ČGF. 

Skalica: bojovný výkon Čechů i pánů GSUK

2.5.2015 - dva dny plné sportu jsme prožili ve Skalici. Začátek sice nevypadal optimisticky, ale ani hodinové zpoždění příjezdu autobusu většínu účastníků nijak nerozladilo a užilo si golfu i hokeje naplno. Ostatně hrobové ticho ve spícím autobuse při zpáteční cestě znamenalo jediné - všichni "do toho dali všechno" :-)  Výsledky: Česko - Švédsko 5:6, pořadí brutto: Hrouda, Matějů, Katuščák, pořadí netto: Brabec, Hrouda, Krupinský, vítězem vloženého utkání JIH vs. SEVER se stávají Jižané (Machalíček, Lacina, Zeman, Matějů, Hrouda, Chotěborský, Lužný, Brabec). Více se dočtete v magazínu FORE!

Pojďte na hokej k Babičce!

3.5.2015 - na všechny zápasy českého týmu, počínaje zítřejším prestižním duelem s Kanadou, můžete zajít do Babiččiny Besedy! Televize je v kuřáckém sektoru, což výrazně podporuje pravděpodobnost návštěvy členů našeho klubu! Plzeňské i Tullamore Dew jsou samozřejmě připraveny v dostatečném množství, respektive objemu ...

REZERVACE na tel. 281 008 211 je velmi nutná, kapacita je omezená! Volat můžete od 10 hod.

P.S. a můžete si připravit padesátikorunu jako vklad do tipovačky!

Startovní listina Memoriálu Dadulky Hradecké

7.5.2015 - stejně jako vloni, i letos se nakonec bude hrát ve trojicích. Dámy prostě našemu klubu chybí. 24 účastníků rozdělených do týmů ve složení "1 dáma a 2 pánové" se utkají v avizovaném formátu Texas Scramble. Těšíme se na tradičně skvělou atmosféru a milé líšnické hřiště

První patovací test na OAK pitch & chip!

13.5.2015 - rychlost greenu na našem klubovém hřišti rozhodně není parametr, který by stálo za to řešit ... Podstatnější vlastností je, že vůbec JE! A že se na něm dá užít zábava. Při včerejší klubové středě měli všichni první možnost otestovat jeho neznatelné "brejky" a další záludnosti ... Hlavním poradcem patovacího tréninku byl čerstvý vítěz sobotního mstětického turnaje klánovického Golf shopu GOLF PRO RODINU, Jula Bielik.

Oslava narozenin a golfu!

17.5.2015 - včerejší Memoriál Dadulky Hradecké na Líšnici se jednoznačně zařadil mezi nejhezčí turnaje GSUK v historii. Sportovními výkony, společenskou úrovní, kvalitou hřiště a celkovou atmosférou ... Letošní nedožité Dadulčiny devadesátiny jsme oslavili věnováním symbolu našeho klubu - Dubu Letního - líšnickému hřišti a tradičním krásným předturnajovým připomenutím Dadulky panem Prokopem Sedlákem, prezidentem GKL. Čtyři týmy (!) překonaly výkonem 70 ran (E) brutto rekord turnaje, pět týmů na 4. až 8.místě se "vešlo" do 5 desetin rány po vyrovnání (!). Škoda, že na fotce vítězů (nahoře) u Vládi Bartoše a Honzy Boaventury, kterým gratulujeme k triumfu, chybí Věra Trlová ... Děkujeme líšnickému týmu za skvělé hřiště a servis. Více přineseme v magazínu FORE!

Ostrý začátek!

28.5.2015 - sobotní utkání týmů Jihu a Severu bude první a hned velmi ostrou zatěžkávací zkouškou pro OAK pich & chip Course ... Vypjatá atmosféra nemilosrdné bitvy armád "Újezďáků" a "Klánovičáků", doplněných o nájemné jednotky Koloděj, Šestajovic a jiných částí Prahy a okolí, bude se jistě ovlivněna výzarnou početní převahou Jižanů. To ale neznamená, že Seveřané chtějí prohrát a vzdají se bez boje! Jižané, na férové souboje zapoměňte, očekávejte úskoky, léčky a lsti všech možných i nemožných kalibrů a připravte se na nejhorší ...

Velitelé obou armád zatím úspěšně tají koho proti komu nasadí, ale je jisté, že Seveřany čeká při poměru sil 2:1 dvojnásobný počet soubojů ... Přesnost je výsadou králů, proto očekávejte, že válečná vřava vypukne v 11.00. Dá se očekávat, že vojska se začnou seskupovat ve svých táborech už kolem desáté, kdy by oba generální štáby měly na místě oznámit plán bitvy a sestavy ...

OAK je na světě ...

31.5.2015 - sobotní utkání týmů Jihu a Severu otevřelo kariéru historicky druhého (a dnes i jediného) místa v Klánovicích, kde se dá hrát golf. Nemůžu a nechci srovnávat velikost resortů, jde o hru jako takovou. Abych si užil golf, nepotřebuju šestisetmetrový pětipar, nepotřebuju Stableford ani rychlost greenu deset stop ... 

Prostředí a atmosféra místa, kde hraju, jsou prostě nade vše. A tak bych se od Vás všech, kdo jste v sobotu hráli, i Vás, kdo se na OAK pitch & chip teprve chystáte, dozvěděl, jak se Vám hrálo, co Vám chybělo a co Vás zaujalo, co byste změnili a co přidali.

Kvalita všech ploch, a hlavně greenu, jistě může jít nahoru. Záleží to i Vašem zájmu o hru a o areál jako takový. Ať už budete hrát turnaj, nebo jen tak "o kafe", kdykoliv bude otevřeno, přeju Vám HEZKOU HRU! Děkuju Vám za náměty a připomínky. Milan

Mistrovství GSUK na rány se "blíží" ...

2.7.2015 - tedy alespoň co se týká rezervace ubytování. Kapacita 30 osob je pro náš klub rezervována do 20.července! Po tomto datu uvolní Alfrédov pokoje do běžného prodeje!

POZOR! současný počet účastníků (40% plánovaného) bude znamenat mírné zvýšení ubytování i green fee. O přesné výši Vás budeme informovat kolem 15.července na tomto místě.

 

 
mapka.png
Vytvořeno společností Miovel, 2012