Přihlásit
Golfová společnost Újezd n.L. a Klánovice
 
 
 

ROK 2014

WHISKY & KILT - kousek Skotska v Centru Prahy ...

16.3.2014 - Při turnaji Robert Burn´s Scottish, při Zimní Tour GSUK, jste měli možnost ochutnat kousek Skotska v podobě slavné THE FAMOUS GROUSE whisky a tradičního Haggisu. Pokud byste chtěli dopřát svým chuťovým buňkám i 299 dalších single malt whisky nebo jiné skotské lahůdky, máte možnost - na Legerově třídě (č.26) je Vám k dispozici WHISKY & KILT Club. Pravidelné ochutnávky (ale i nepravidelné, třeba jen pro Vás ...), plánované i zcela nahodilé irské a skotské hudební večery, rodinné nebo firemní večírky - to vše a mnohem víc Vás čeká v tomto neoficiálním velvyslenectví Skotska v Čechách :-)

Doporučujeme absolvovat.

 Jarní aktuality - šance pro Vás!

16.3.2014 - Jelikož zimní sezóna je za námi, ta letní je připravená, všechny důležité dokumenty jsou na webu a do nejbližšího turnaje zbývá "dlouhých" pět týdnů, budeme Vám v sekci aktuality přinášet informace i jiného rázu, než jen golfového ... 

Máte námět na aktualitu? Chcete ostatním členům dát vědět, co nového je ve Vaší firmě nebo jim nabídnout Vaše služby? Dejte nám vědět do čtvrtka 20.března. Pokud se aktualit sejde víc, věnujeme jim celý magazín FORE!.

ZMĚNA: Mistrovství smíšených párů HRAJEME V TELČI!

25.3.2014 - Mistrovské září bude letos ve znamení historie ... Kromě tradičního Českého Krumlova, kde budou o mistrovské tituly soupeřit jednotlivci, odehrajeme šampionát párů Dáma & Pán v neméně krásných kulisách - na dostřel driverem od perly UNESCO, renesančního Telče, prověří naše umění skvělá, ale náročná, osmnáctka. Protože hřiště je těžké hrát na slušný výsledek, aniž byste si ho předem prošli, i proto, že Vám chceme dopřát krásný víkend se sportem i kulturou, nabízíme Vám balíčky hry a ubytování hotelu Šiškův Mlýn, který je součástí golfového resortu. 

Detaily hledejte v příslušné akci i v doplňkové tabulce Kalendáře akcí 2014.

Tak, a je to tady ...

9.4.2014 - každý z nás má, zpravidla, jen jeden svátek v roce. Pokud nepočítáme Petra a Pavla, nebo to, že dámy slaví svátek matek, MDŽ a své jmeniny ...

Golf má svátky hned dva, a každé dva roky ještě jeden navíc! Ten první budeme slavit tento víkend, vlastně už od čtvrtka, a až do neděle: začíná THE MASTERS! Hřiště Augusta National Golf Clubu ve státě Georgia, jedno z nekrásnějších a zároveň z nejtěžších, hostí už od roku 1934 nejlepší hráče světa. Díky propozicím se zde utkávají i tři generace hráčů a v každém roce se stane, že některý z dříve narozených hráčů prohání ty o mnoho let (i několik desetiletí ...) mladší! 

Náš klub je, alespoň v České republice, v jedné věci zcela unikátní - The Masters hrají letos také dva jeho čestní členové - pánové Lee Westwood a Darren Clarke! A tak si nezapomeňte ve čtvrtek, v 11 v noci, naladit Českou Televizi, užívejte si golf a fandit "našim" ... !

DUNLOP SPORT v edici The Masters 2014!

14.4.2014 - POZOR, firma DUNLOP uvedla během víkendu do prodeje trička, ve kterých Lee a Darren odehráli letošní The Masters! Pánové, pokud máte zájem, pošlete mi e-mail s barvami, velikostí (M až XXL) a počtem kusů - společně objednáme (25 Liber plus podíl na dopravě) a pochopitelně opatříme logem GSUK (cca 60 Kč)! K dodání kolem 12.května. Pro účastníky ligy družstev prakticky povinné ... :-) 

Na objednávky čekáme do čtvrtka 17.dubna!

LEE & DARREN - děkujeme za skvělý golf!

14.4.2014 - Svátek golfu skončil ... Byla to skvělá podívaná a nás může těšit, že čestní členové GSUK, Lee Westwood a Darren Clarke k tomu přispěli měrou vrchovatou! Hrou i celkovým dojmem.

Darren s plus devíti hrál především první tři dny skvělý golf, škoda, že dvě v neděli přišly dvě double bogey. Lee dokázal, že i posledním kole umí zahrát a hlavně, že je velkým bojovníkem, protože zahrál jedno ze tří birdie na osmnáctce ze všech hráčů v posledním kole!

Oběma děkujeme a těšíme se na jejich další skvělý golf na THE OPEN 2014 od 13. do 20.července na hřišti Royal Liverpool!

ZAČÍNÁME - turnaj "Člen & Nečlen" je tady!

16.4.2014 - v sobotu 19.dubna ve Mstěticích startuje sezóna GSUK 2014! Turnaj dvojic, tvořených členem GSUK a jeho hostem, je novinkou v programu turnajů GSUK a my věříme, že se stane jeho nedílnou součástí a tradičním zahajovacím turnajem sezóny! Pravda, v polovině dubna nemůžeme kdekoliv v Čechách očekávat rychlost greenů 14 stop, jako tomu bylo během uplynulého víkendu při The Masters, ale dvě věci budou mít tyto dvě akce určitě společné - ani do Mstětic nepřijede Tiger Woods a vítěz turnaje bude mít jistě osobitý švih ... :-)

Těšíme se s Vámi na viděnou! 

Turnaj "Člen & Nečlen" zahájil sezónu 2014

20.4.2014 - Dva Michalové - Kučírek a Hrnčíř, se stali vítězi premiérového ročníku turnaje GSUK dvojic, sestavených z člena klubu a jeho hosta. V součtu uhráli nejvíce Stableford bodů netto a brutto a o sedm bodů předstihli skvěle hrajícího Radka Slívku a Evu Bažilovou. Třetí místo a bronzová velikonoční vajíčka si z Restaurace Alma odnesly dvě dámy - Ivanka Kučírková a Klára Hrnčířová. 

Jak je vidno z obrázku, celý den byl ve znamení nádherného počasí a barev vpravdě jarních. A i když poněkud nestandardní podmínky pro hru (tím myslím vítr, který rozjížděl míče připravené na greenu k patování) poněkud rozcuchaly vlasy a výsledky některých účastníků, můžeme si do kolonky "Vydařené akce" udělat další čárku. Ostatně, jinou kolonku ani nemáme, díky Vám všem!

Dívčí válka: pánové vybojovali těsné vítězství

26.4.2014 - Molitorov: Pouhé 4 jamky ve prospěch pánů (36 : 40), tak to je konečný výsledek turnaje Dívčí Válka 2014. Šest zápasů se hrálo jako jamkovka, ale každý v jiném formátu nebo jejich kombinacích (Chapman, texas scramble, best & agregate a singles). Až na jarní přepršku, v samotném začátku, panovalo tradičně skvělé počasí (vlastně můžeme říct, že celému turnaji opět vládlo sluníčko, protože i dubnovém lijáku svítilo o stošest ...). Ani účast hosta - Mileny Hroudové (hcp 13, hrající ze žlutých odpališť!) dámám nepomohla odvrátit prohru. Více najdete v Magazínu FORE! č.5. 

REGISTRUJTE SE na Memoriál Dadulky Hradecké!

26.4.2014 - pouhých 11 dnů zbývá do tradičního turnaje smíšených dvojic (Texas Scramble) na Líšnici. Už potřetí budeme vzpomínat na jednu z nejlepších českých golfistek. Startovní pole se jistě ještě podstatně rozroste a účast bude tradičně hodna jejícho jména. Hřiště je ve skvělé kondici a atmosféře turnaje letos jistě přispějeme také tím, že účastníci by jej měli odehrát v retro oblečení ve stylu 50.let, kdy Dadulka byla na vrcholu své golfové kariéry ... A těšíme se opět na čtyřkolové krasavce našich členů!

Dámy, inspiraci, nebo přímo konkrétní modely, můžete hledat na webu www.atomretro.cz! Pánové si jistě poradí sami, i bez webu ... :-) Pro nejlépe oblečenou dvojici je připraven speciální dárek. 

Připomínám, že registrační formulář na "Dadulku" jsem musel před měsícem vymazat, proto si zkontrolujte, zda jste v něm uvedeni!

Host turnaje Dívčí Válka: "Začínala jsem v bývalé NDR!" 

26.4.2014 - Molitorov: jmenuje se Milena - Inge Hroudova, pochází z Chemnitz (dříve Karl-Marx Stadt) a je průkopnicí golfu v bývalé Německé Demokratické republice z 80tých let minulého století (na snímku vpravo, s přelivem v barvách Spolkové republiky Německo). Přijela na pozvání manažera klubu, s nímž je ve vzdáleném příbuzenském vztahu, aby posílila oslabený tým žen v prestižní Dívčí Válce. Jelikož rodiče Mileny-Inge pocházejí z Prahy, mluví plynně česky a se svou spoluhráčkou Světlanou tak mohla probírat taktiku hry. I když obě dámy dokázaly přispět týmu dam největším rozdílem vyhraných jamek, prohru týmu to neodvrátilo. Tak snad až příští rok, Milena-Inge slíbila, že přijede i se svou starší sestrou, která je bývalou Mistryní NDR v hodu oštěpem a držitelkou rekordu v délce odpalu míče holou rukou ... :-)

Máme svoje skórkarty! 

6.5.2014 - Újezd nad Lesy: v rámci Memoriálu Dadulky Hradecké na Líšnici bude mít premiéru naše klubová Scorecard! Jak jsem slíbil, budeme postupně turnaje obohacovat některými finesami z profesionálních turnajů ... Současně s oficiální skórkartou Vám na Líšnici představíme Scoring Zone - to je místo, na kterém hráč, před rozhodčími podepisuje (a tím oficiálně schvaluje) a odevzdává svou skórkartu. Na dalších turnajích se můžete těšit na Score Board a poněkud oficiálnější zahajování turnajů a startování flajtů ...

 

Memoriál Dadulky Hradecké: vše při starém ... 

14.5.2014 - jen jeden malý detail byl jiný, proti tradici. Blanka s Prokopem vyhráli tentokrát ve trojici, s Jiřím Dvořákem! Jinak ale bylo vše tak, jak je zvykem: skvělé počasí, dokonalé hřiště, nejtěsnější možné rozdíly ve výsledcích a svátěčně - sportovní atmofséra. Ještě zpravodajská povinnost: druzí byli Eva Bažilová s Michalem Kučírkem a "domácím" hráčem Vláďou Bartošem,  třetí pak Štěpánka Hofmannová s MIlanem Matějů a Peterem Stacho. Více v magazínu FORE! č.6.

 

Liga družstev: pánové znají své soupeře! 

14.5.2014 - zde se můžete podívat, s kterými kluby odehraje náš ligový tým mužů svou kvalifikaci pro hlavní část IV.Ligy družstev ČGF. O tom, kdo bude reprezentovat GSUK rozhodne naše klubová kvalifikace ve středu 4.června v Mladé Boleslavi (tam se odehraje i kvalifikace ČGF). Pět nejlepších by mělo dostat šanci vybojovat postup, to znamená být mezi šesti nejlepšími z 20(!) účastníků kvalifikace ČGF ... 

 

Pojeďte s námi za historií! 

14.5.2014 - to, že jsme golfový klub neznamená, že budeme společně jen hrát golf! Když vidím atmosféru našich akcí, napadlo mne, proč ji neužít také někde jinde, než na grýnech a fervejích. Jestli máte rádi romantiku, rádi se projdete (no, jako golfisti asi jo ...) a jestli máte v neděli před Během pro Paraple čas, pojeďte si užít Cestu do pravěku ... :-) 

 

Pamatujete ... ?

17.5.2014 - noční turnaj v Klánovicích pro Romana Mirgu a jeho vodicí fenku Pipsy byl nezapomenutelný ... Dnes bychom na stejném místě neodehráli ani Cross Country, leda tak turnaj v extrémním golfu, ale určitě stojí za to zavzpomínat. Kdo z vás si bude chtít připomenout podobné zážitky, může využít pozvánku, která dorazila od paní Jasenovcová z Nadačního fondu Mathilda. Sice ve dne, ale na krásném hřišti v Hostivaři, si můžete zahrát golf a přispět na nákup štěňátek, ze kterých se za pár měsíců stanou stejně šikovní pomocníci nevidomých, jakou je Pipsy pro Romana ... 

Cesta tam, kde je český golf doma ... 

18.5.2014 - kde jinde, než u památníčku, který připomíná návštěvu Jeho Výsosti krále Edwarda, spojenou s otevřením golfového hřiště, by měla být pořízena společná fotografie účastníků akce Pánové sobě 2014! Royal Golf Club Mariánské Lázně je pro český golf tím samým symbolem, jakým je St.Andrews pro golf světový. Hra na něm je pro každého svátkem a pokud den předem hrajete v Lázních Kynžvart, ocitáte se prakticky předčasně v golfovém nebi (a nemusí být ani sedmé ...). Více přineseme v magazínu FORE! č.7

 

FORE! pokračuje ... 

18.5.2014 - i když v nově schváleném plánu aktivit GSUK mělo být vydání pouze dvou magazínů FORE! můžete se těšit na Váš zpravodaj ze všech událostí klubu. Je to přeci dokumentace všeho, čím klub žije a bylo by škoda, kdybychom za pár let neměli čím listovat ... 

 

Hattrick týmu jižanů!

24.5.2014 - potřetí ze sebou se vítězem utkání týmů Jihu a Severu stávají jižanští "all blacks"! Ve stylovém a krásném prostředí resortu Nová Amerika se dnes odehrála napínavá bitva tradičních rivalů. Výsledek na jamky 29 : 18 vypadá jednoznačně, ale průběh utkání byl, i díky počasí, mnohem napínavější ... Více v magazínu FORE! ještě dnes večer! 

Kvalifikace na ligu je na serveru ČGF. 

18.5.2014 - jak jsme avizovali, naše klubová kvalifikace na předkolo (chcete-li kvalifikaci pro 1.kolo) Ligy mužů a první dvě kola Ligy žen, bude odehrána jako turnaj na úpravu hendikepu. Registrujte se na našem webu, všechny přihlášené přesunu na web ČGF.

 

Utkání odloženo - jdeme do rekordu!

30.5.2014 - poněkud jsem podcenil nový termín utkání GSUK vs. Harrachov a jelikož jeho členové nejsou o víkendu 21.-22.června k dispozici, odehrajeme letos jen "odvetu" ve Mstěticích. O termínu Vás budeme informovat. Formát Ryder Cupu zůstává.

A protože po jednon tréninkovém dni a dvou hracích dnech v Harrachově budeme ideálně naladěni vydat ze sebe to nejlepší, pokusíme se v neděli 22.června vstoupit do České knihy rekordů tím, že vytvoříme český rekord v rychlostiodehrání 9 jamek golfového hřiště.  

Akce je určena především účastníkům jamkovky, ale pokud se v pátek a v sobotu nemůžete zúčastnit (nebo ZATÍM nejste členy GSUK), přijeďte se do Harrachova podílet na rekordním pokusu. Po jeho absolvování si můžete za 300 Kč zahrát hřiště v tempu, které uznáte za vhodné ... :-)

 

Známe týmy pro Ligu družstev!

4.6.2014 - dnešní klubová kvalifikace dala odpověď na to, kterých pět mužů bude reprezentovat náš klub v kvalifikaci pro Ligu družstev 2014. Přpomínám, že pro velký počet účastníků naší IV.Ligy mužů se letos hraje nejprve kvalifikace, nebo chcete-li předkolo (v neděli 15.června v Mladé Boleslavi), ze kterého postupuje 6 týmů do hlavné soutěže (19. a 20.července v Beřovicích).

Tak tedy, složení týmu mužů je následující (v závorce dnešní výsledek): Hrnčíř Michal (na základě výsledků na víkendovém turnaji Mid-Amatérů ve Slavkově - 87 a 79), Kučírek Michal (88), Matějů Milan (90), Hrouda Milan (93), Machalíček Aleš (94). Náhradníkem, pro případ, že by některý s řlenů týmů nemohl startovat, je Petr Majer (96).

Tým žen bude v 1. a 2.kole ve dnech 14. a 15.června v Benátkách n.Jizerou hrát v tomto složení:Hofmannová Štěpánka, Kučírková Ivana, Hrnčířová Klára a Bažilová Eva. Náhradnicí je, díky výkonu při dnešní kvalifikaci, Světlana Kerhartová. 

Oběma týmům držíme palce!

 

JAMKOVKA v Harrachově už za týden!

11.6.2014 - dnešním dnem byla, po menších korekcích účastníků, uzavřena registrace na letošní jamkovku. Vzhledem k počtu účastníků bylo rozhodnuto o upraveném formátu hry. Nebudeme hrát pavouka, tedy vyřazovací systém, ale nejprve v základních skupinách (dámy jedna skupina, pánové skupiny dvě) a podle bodového pořadí v nich pak o celkové umístění.

Rozhodně si tak více zahrajeme, nehledě na to, že výsledky budou "férovější", protože každý se utká s více soupeři! 

Ligový víkend je za námi ...

15.6.2014 - dámy po oba dny, pánové jen dnes, reprezentovali náš klub v lize družstev. Dámy v Benátkách nad Jizerou zahrály slušné výsledky a v silné konkurenci týmů s podstatně nižšími hendikepy se v 1. a 2.kole III.Ligy hrdinně snažily probít startovním polem co nejvýše. Pánové v Mladé Boleslavi překvapili výkony na hranici svých hendikepů a rozhodně udělali našemu klubu skvělou reklamu, když po polovině turnaje figurovali na třetím místě osmnáctičlenného pole družstev!

Dámy pokračují 3. a 4.kolem 19. a 20.července v Ústí nad Labem. Pro pány letos ligové boje skončily, z osmnácti týmů neprošli do hlavní soutěže, do které postupovalo nejlepších 6 z kvalifikace ... 

Všem dámám i pánům rozhodně patří dík a k výkonu obou našich týmů se vrátíme v nejbližším magazínu FORE! 

 

Známe první klubové mistry 2014!

21.6.2014 - Harrachov byl během tohoto víkendu dějištěm Mistrovství GSUK ve hře na jamky. Drsné podmínky a extrémní hřiště prověřilo připravenost dam i pánů. Maratón zápasů v základních skupinách systémem každý s každým, resp. každá s každou / systém "každý s každou" chystáme pro příští rok :-) / vyvrcholil zápasy o umístění. Mistry se stali Štěpánka Hofmannová a Milan Hrouda. 

V každém případě ale patří VŠEM účastnicím a účastníkům poděkování za neskutečnou atmosféru a skvělé sportovní výkony! Více najdete v magazínu FORE! (o vydání vás budeme informovat, pracujeme na něm).

 

MÁME REKORD!

22.6.2014 - Harrachov: golfem nabitý víkend GSUK v Harrachově měl i jeden sportovně - charitativní vrchol. Jedenáctka ve složení - útok (drajvy): Kučírek, Bažilová, Hofmannová, Křížková, Máslo jun. (na hostování z GC Harrachov), záloha (ferveje): Machalíček, Dvořák, Kučírková, obrana (greeny): Stacho, Trlová, Křížek a libero Hrouda ustavila ČESKÝ REKORD VE ŠTAFETOVÉ GOLFOVÉ HŘE NA 9 JAMEK výkonem 9 minut a 33 vteřinyTento skvělý výkon byl věnován Centru Paraple, na jehož konto jsme ve formě nákupu triček poukázali 3.000 Kč. A pak, že hra golfu Vám zabere příliš času ... 

Více v magazínu FORE! věnovanému jamkovce.

 

1st. michael´s TENBALL: vítězí dámy 

22.6.2014 - Harrachov: ... a ještě jeden, třetí, sportovní počin máme na účtu za uplynulý víkend - první ročník Společenské hry GSUK. Formát, který klubu "věnoval" Michal Kučírek,  je dalším důkazem, že se snažíme vracet golfu jeho hodnoty. V tomto případě se jedná o zcela nový, a extrémně společenský, byť značně prestižní, formát: deset míčů hraných společně v jednom flajtu pěti dam a pěti pánů - nejlepších účastníků klubové jamkovky. Na každé jamce se bere pro tým nejlepší výsledek a vítězem se stává tým s nižším počtem ran. Letos, při turnajové premiéře, slaví dámy! Odehrály harrachovskou devítku s neuvěřitelným skóre plus dvě a porazily pány výsledkem 32 ku 35 ranám !!! Gratulujeme ...

 

Pohár Prezidenta GSUK je tady!

13.7.2014 - nikoliv v samotném závěru sezóny, ale v její polovině (v sobotu, 26.července, ve Mstěticích) se uskuteční jeden z vrcholů sezóny - turnaj Prezidenta Golfové společnosti Újezd nad Lesy - Klánovice. Prestižní událost, která se jistě zařadí ke "Grand Slamovým" akcím GSUK, jakými jsou Mistrovství v jamkovce, dvojic a jednotlivců na rány.

Důvod k zásadní změně je jednoduchý - po turnaji je pro jeho účastníky a všechny hosty připravena zahradní párty, která bude mít uprosřed léta jistě příjemnější podmínky ...

Tak tady, během pondělí očekávejte e-mailem pozvánku, která je pro Vás vstupenkou na turnaj plně v režii prezidenta klubu. Green fee ani startovné tentokrát řešit nemusíte. Očekávejte ale sportovní atmosféru turnaje, příjemný věčírek pod nebem plným hvěd a četné hosty mezi účastníky. 

 

Evropa vs. USA 15 : 11

20.7.2014 - Royal Liverpool: golfová událost roku, RYDER CUP, se nezadržitelně blíží a tak jsme, pro zajímavost, nahlédli do Leaderboardu právě skončeného The Open, abychom se podívali, jak na tom jsou hráči Evropy a USA. Mezi prvními 32 hráči je 15 evropanů a 11 hráčů USA (!). A protože letos se hraje ve Skotsku, na legendárním hřišti Gleneagles, jsou hráči USA jistě už teď "nadšeni", že se opět setkají s nemilosrdnými heavy roughy, které jim během uplynulého víkendu dělaly z golfu spíše bojovku na téma "najdi svůj mič" ... 

Těšíme se na naše mistrovství klubu, které tradičně odehrajeme v Českém Krumlově a tradičně během stejného víkendu, ve kterém se hraje právě Ryder Cup ...

 

Dámy, děkujeme!

20.7.2014 - Ústí nad Labem: nelehký úkol byl před kvartetem našich reprezentantek. Zahrát na úrovni svého hendikepu 3.a 4.kolo III.Ligy družstev na nelehkém hřišti Terasy ... Neskutečné vedro ale bylo proti. Sám jsem si vloni při lize vyzkoušel, že šplhání do ústeckých kopců a hra na jamkách obklopených lesem, na kterých se v bezvětří nehne ani lístek, je úmorná ... 

Boj s týmy, které svými hendikepy jsou trochu jinde, nakonec dámy se ctí zvládly, a i když určitě chtěly zahrát lépe, náš klub reprezentovaly na jedničku! Děkujeme! 

Darren - Skvělý výkon na The Open 2014!

20.7.2014 - Royal Liverpool: už jednou poznal náš čestný člen, Darren Clarke, jak chutná vítězství na The Open ... Letos se po skvělém třetím dnu (67) pohyboval na úrovni TOP 10 a i když mu poslední den nevyšel, jak by si představoval, je konečné 26. dělené místo skvělým výsledkem! Gratulujeme! 

Po úspěchu druhého čestného člena GSUK, Lee Westwooda, na The Masters je to pro všechny členy klubu velká čest a závazek, že tito dva pánové mají členskou kartu Golfové společnosti Újezd nad Lesy - Klánovice ... 

 

POHÁR PREZIDENTA GSUK 

27.7.2014 - Mstětice & Klánovice: 38 hráček a hráčů, skvělé počasí a rychlé greeny - to byly poznávací znaky včerejšího klubového turnaje, připraveného prezidentem GSUK. Detaily najdete v magazínu FORE!, tak jen zpravodajsky: absolutním vítězem a držitelem putovní trofeje se s 84 ranami stal Zdeněk Polavka (host, manažer GK Líšnce). Nejlepší ženou na rány byla Štěpánka Hofmannová (90). Vítězi kategorií Stbf. netto se stali Ema Matějů (40b.) a  Jiří Matouch (40b.). 

 

Benefice pro Dětský domov Radost

27.7.2014 - Mstětice & Klánovice: Už vloni jsme pomohli Dětskému domovu Radost částkou 12tis. na provoz. Letos jsme museli plánovaný turnaj, věnovaný dětem, na poslední chvíli odložit, ale podařilo se nám spojit novinku sezóny - Pohár Prezidenta GSUK s benefiční tombolou.  

Díky skvělému osazenstvu večerní zahradní párty v letním sídle prezidenta klubu v Klánovicích přinesla tombola rekordní částku rovných 15.000 Kč. Tu jsme přímo na místě předali zástupcům domova Radost. Peníze budou využity na provoz "startovacího" bydlení starších dětí. Ještě jednou děkujeme všem, kdo pomohli!

 

Telč hostil dámskou jízdu! 

20.8.2014 - Deset našich dam strávilo uplynulý víkend ve starobylé Telči. Vybraly si sice ne zrovna nejlehčí hřiště, ale o to příjemnější prostředí  ... Oficiální tisková zpráva ani fotky nedorazily, proto se omezím jen na obecnější konstatování, že: 1) rekord hřiště nepadl, 2) voda v hotelovém bazénu měla 28st., 3) žádné z dam nebyla během pobytu ani při cest tam či zpět uložena bloková pokuta za rušení nočního klidu či poručení vyhlášky o provozu na pozemních komunikacích a 4. že Ema Matějů (opět!) výkonem 40b. v neděli zlepšila hendikep (už na 30,5)! Takže dámy, příště, prosím s sebou foťáky a bloky s tužkami ... :-)

 

9.200 Kč pro Pestrou společnost! 

1.9.2014 - poslední prázdninová sobota "vydělala" Pestré společnosti skvělých 9.200 Kč. Turnaj, který jsme tradičně odehráli ve formátu Texas Scramble (pro bohdanečské hřiště ideální způsob hry ..) byl, také tradičně, doplněn o benefiční "losovačkou o tašku míčů na rok"! Všechny hráčky a hráči do ní vložili libovolný počet míčů (každý společně se stokorunou ...) a pak jen čekali, zda se jim vrátí to, co vložili (kromě peněz ...), nebo zda si odnesou nejméně 90 míčů, či zda odejdou "jen" se skvělým pocitem, že pomohli dobré věci ... Více v magazínu FORE! č.11

 

Náš čestný člen jede na RYDER CUP!! 

2.9.2014 - dnes ve 12:30 rozhodl kapitán týmu Evropy Paul McGinley o tom, že Lee Westwood (čestný člen GSUK), Ian Poulter a Stephen Gallacher doplní tým pro Ryder Cup 2014 v Gleneagles! Lee byl vždy při dosavadních účastech platným členem týmu, jeho bilance je 16 výher, 6 remíz a 11 proher. O tom, že je silným týmovým hráčem svědčí, že sice v singlech má pasivní bilanci, ale ve formátech fourball a foursome skončila na jeho holích drtivá většina soupeřů! Už teď se těšíme na českokrumlovský víkend a výkony Lee Westwooda i ostatních členů týmu! Zřejmě ještě stále nedokážeme být dostatečně hrdí na to, že pánové Westwood a Clarke přijali čestné členství v našem klubu ...  www.rydercup.com

 

Za týden budeme znát další mistry GSUK! 

6.9.2014 - dvojici (natož smíšenou ...) hradů Grabštejn nejdete blízko tamního hřiště těžko, ale přímo mezi jeho devíti jamkami bude už příští neděli k vidění celkem 12 smíšených párů, z řad členů GSUK, které zde sehrají II.Mistrovství GSUK. Dáma a pán budou bojovat o absolutní titul a putovní trofej v kategorii "A" na rány, nebo o "B" mistry v kategorii Stableford netto. Těší nás, že mistrovství je opět velmi slušně obsazeno a věříme, že víkendových 14st. a déšť je jen mylná předpověď a suchý norský humor jinak seriózního serveru www.yr.no ...

 

Listí začíná zlátnout, pojedeme do Krumlova ...

6.9.2014 - Tak, ještě nedávnou jsme se těšili až sezóna začne, a už se blíží její vyvrcholení a konec ... Ano, UŽ ZA TŘI TÝDNY budeme mít odehráno a mistr i mistryně GSUK na rány 2014 budou v rukách držet trofeje ... Budiž nám útěchou, že se můžeme těšit na skvělé tři dny plné golfu nejen našeho, ale také rydercupového, a to ve skotském stylu a v nádherném prostředí historického Českého Krumlova ... 

Šestadvacet hráček a hráčů je skvělá účast, která slibuje souboje o každou ránu a jelikož českokrumlovské hřiště není dlouhé ale technicky náročné, můžeme se dočkat tradičně překvapivých výsledků!

 

Skotsko na Grabštejně - smíšenými mistry jsou Eva a Petr! 

14.9.2014 - kapky vytrvalého skotského deště svědčily dnes na Grabštejně nejlépe Evě Bažilové a Petrovi Majerovi. Výkony 99 a 97 ran se stali Mistry GSUK pro rok 2014 v kategorii smíšených dvojic. Tento pár uhrál nejlepší výsledek také v kategorii Stableford netto. Nejhodnotnějším individuálním výsledkem mistrovství bylo 46 Stbf. bodu Blanky Hrdličkové, která už jistě zakončí sezónu s hendikepem pod 29! FORE! č.12 bude k dispozici zítra ráno ...

 

Český Krumlov & Gleneagles - střed našeho golfového světa ...

29.9.2014 - Jen jediný člen GSUK měl opravdu pádný důvod k neúčasti na III.Mistrovství GSUK na rány ve dnech 26. a 27.září 2014. Lee Westwood totiž, co by člen týmu Evropy, reprezentoval (a skvěle!) náš klub ve 40.ročníku Ryder Cupu ...

29 dam a pánů bojovalo ve dvou soutěžních kolech o tituly absolutního mistra a mistryně klubu, o pořadí v kategorii Stableford netto a nové také o tituly seniorský mistr a mistryně GSUK na rány. 

Mistry klubu pro rok 2014 jsou Milan Hrouda a Štěpánka Hofmannová, seniorskými mistry pak Milan Matějů a Eva Bažilová. Více v magazínu FORE! č.13 již brzy ...

 

Mirek by měl radost ...

12.10.2014 - večerejší Memoriál Mirka Chlubny byl (zatím) poslední oficiální akcí letošní sezóny GSUK ... Bohužel, protože od harrachovské jamkovky je to jedna skvělá akce za druhou!

Nakonec 28 hráček a hráčů si přišlo na Čertovo Břemeno vzpomenout na našeho kamaráda, a svedlo, jak jinak, neuvěřitelně vyrovnaný souboj o každý metr do formátu praporkového turnaje. O jediný metřík se nakonec z vítězství radují Míša a Jirka Křížkovi, druzí Věra Trlová a Jiří Dvořák pak utekli Štěpánce s Vláďou a Peterem o "celých" 17 metrů ... 

Nejlepším účastníkem v katergorii HCP 0-30 byla Míša Křížková, nejlepším účastníkem s hendikepem 31-54 byla Eva Katuščáková. Více v magazínu FORE! (až dorazí fotky od všech, kdo fotili ...)

POPRVÉ VE SVÉM!

27.10.2014 - historický okamžik pro náš klub - včera jsme společně otevřeli klubovnu a chip&putt course ... Díky, pane Machalíčku starší, za poskytnutí nádherných prostor ! Zahrada se během 6 týdnů proměnila v krásný golfový areál. Je malý svými rozměry, ale obrovský svým významem pro klub ... Ostatně to, k čemu bude stometrový green a 4 odpaliště (20, 30, 40 a 50m) využívány, jsme si vyzkoušeli do pozdních večerních hodin. A že se děly velké věci! Těch pár hodin naznačilo, že si tady golf a velkou zábavu opravdu užijeme ...

Které dny budou vyhrazeny jen pánům, které dámám zatím nebylo určeno. Co ale víme je, že ještě do konce roku se tady několikrát setkáme při turnajové hře. Jednu akci můžeme směle avizovat už teď - Novoroční odpal 1.ledna ve 13 hodin s čočkou a šampaňským :-)

Areál ponese název "OAK Chip & Putt Golf" a bude členům k dispozici, veříme, že už brzy, každý den pro setkávání, oslavy, turnaje (nejen golfové ... ) nebo golfové tréninky těch nejmenších. 

Více ve speciálním magazínu FORE!

 

GSUK bohužel končí na mstětickém CrossCountry ...

2.11.2014 - když vloni naše tři dámy (Blanka, Štěpánka a Světlana) deklasovaly zbytek startovního pole, dostali jsme pro příští ročníky Cross Country ve Mstěticích "podmínku" ... Letos jsme zde zcela jistě hráli naposled, protože naši pánové se "neudrželi" a kompletně vybrali stupně vítězů ... Jula Bielik (druhý), Robert Fitzner (vítěz) a moje maličkost se tedy všem ostatním členům omlouváme, ale 31.října 2015 si naplánujte golf jinde než ve Mstěticích ... Momentálně jedná představenstvo Golf City, a.s. o možném úplném zákazu vstupu našich členů do areálu ... O výsledku Vás budeme informovat.

 

OAK má rekordy!

2.11.2014 - dnešním dnem byly ustaveny rekordy našeho hřiště OAK Pitch & Chip Golf, a to ve všech třech hendikepových kategoriích! Držitelem absolutního rekordu aktuálně je (a do jara zřejmě zůstane ...) Aleš Machalíček. Osm jamek (2x4) uhrál se skvělým výsledkem +1 (dvě bogey, jedno birdie a pět parů) a zapsal 25 ran! V kategorii HCP 20 - 35,9 ustavil rekord Jiří Křížek (32 ran) a v kategorii HCP 36 - 54 je rekordmanem Julius Bielik se 34 ranami. Gratulujeme rekordmanům, jejich skókarty budou vystaveny v klubovně. 

Nový absolutní rekord udělal radost, kromě jeho autora, také týmu greenkeeperů, kteří vyladili green i ostatní prostory do zřejmě výbrné kondice :-). První turnaj se hrál za mlhavého počasí s omezenou dohledností, proto se hrály jamky v jejich kratších variantách, což ovšem nijak nesnižuje podané výkony! 

 

OAK - POZVÁNKA na akademii Pravidel golfu 

6.11.2014 - i když je naše nevelké svými rozměry, můýete se na něm setkat s mnoha pravidlovými situacemi. Proto (a nejen pro účely hry na našem hřišti) jistě přivítáte, že v sobotu 8.listopadu je pro Vás na našem hřišti připravena devadesátiminutová Akademie Pravidel golfu. Začínáme ve 13 hodin a fee činí 100 Kč/os.

 

OAK - KLUBOVNA vždy o sobotách a v pondělí!

6.11.2014 - každou sobotu od 11h a každé pondělí od 17h, vždy do večera, můžete zajít do Vaší klubovny v klánovické ulici V Trninách 38. Samzřejmě, že kdykoliv mi můžete zavolat a zjistit zda je možné dorazit i mimo tyto dny. Pokud bude zájem, otevírací dobu upravíme. Pro začátek tedy zatím takto. Do konce roku je využití hřiště zdarma, včetně případného zapůjčení míčů a holí.

V rámci možností bude areál vždy připraven pro hru a klubovna pro Vaše posezení. Na greenu a odpalištích Vám momentálně nabízíme podzimní podmínky (zapískováno ...), ale nabídka klubovny je podstatně příjemnější: svařák, grog, vína, pivo a nealko nápoje, káva i čaj a vždy bude k dispozici i něco k zakousnutí ... Těšíme se v sobotu na viděnou!

Více o naší klubovně a areálu OAK Pitch & Chip Golf najdete v magazínu FORE! č.15

 

 
mapka.png
Vytvořeno společností Miovel, 2012